Strandkézilabda eredmények

7. helyen végeztünk a IX. Bud Cup-on!

Hétvégén csapatunk újra nemzetközi mezőnyben mérettethette meg magát, ezúttal a Lupa Beach-en, amely egyben a nemzeti bajnokságban is pontszerző fordulónak számít. A csoportmérkőzések után 3 győzelem és 2 vereség állt a nevünk mellett, így a csoport 3. helyéről vártuk a folytatást. Vasárnap reggel a Lady Bugs csapatával néztünk szembe a legjobb négy közé jutásért, ám nem sikerült a bravúr és a továbbjutás. Ezután a Zágráb következett. Nagy lendülettel kezdtük a mérkőzést és magabiztosan nyertük meg az első szettet. A második szettben azonban hullámzó teljesítményt mutattunk, így ellenfelünk 2 ponttal felülkerekedett rajtunk. A szétlövésben sajnos egyből két hibával kezdtünk, míg a zágrábiak rendre értékesítették lehetőségeiket, így biztossá vált, hogy EBT pontokat sajnos nem szerzünk a tornán. A 7. helyért az utolsó mérkőzésen a DESZépekkel találkoztunk, akikkel végig kiélezett volt a mérkőzés. 1-1 nyert szett után a szétlövésben Gaál Dorina kitűnő “kapustevékenységének” köszönhetően szereztük meg a győzelmet és a 7. helyet. Bár a torna végére kicsit elfáradtunk és nem lehetünk teljesen elégedettek ezzel az eredménnyel, mégis előre léptünk, hiszen még sosem sikerült a legjobb 8-ba kerülnünk a Bud Cup-on. Hasonló előrelépés reményében lépünk homokra a hétvégén Balatonbogláron, amely szintén egy nemzetközi torna lesz. Hajrá Venice!