Mohács okozta gárdonyi vész

Hazai pályán szenvedett hatgólos vereséget a tóparti együttes az NB I/B-s női kézilabda-bajnokság 16. fordulójában.

Gárdony-Pázmánd NKK–Mohácsi TE 1888
24-30 (13-19)

Gárdony: Bíró B., Merő D., (kapusok) – Hrabovszky H. 2, Kolics V. 1, Fundák A. 3, Czuczu F. 3, Karsai R. 6, Müller K., Kukovecz R., Nagy A. 1, Szűcs N. 1, Szamoránszky A. 3, Lozsi E. 1, Piazza D. 1, Nagy Zs. 2, Rideg R.

Vezetőedző: Pinizsi Zoltán.

Mohács: Meggyes I., Nagy T. (kapusok) – Policsek R., Szidónia E., Dietrich Zs. 1, Span I., Kaló Zs. 5, Ilyés L. 2, Ladis V. 1, Handler D. 5, Rózsa A. 1, Bozsovits R. 4, Tamás K. 2, Kónya K. Berta B. 3,

Vezetőedző: Füzesi Ferenc.

A vendégek első góljára Hrabovszky Helga felelt, az első percekben fej-fej mellett haladtak a felek. A 9. percre Kaló vezérletével négy találattal meglépett a vendégcsapat, 5-9. A hazaiaknál Karsai Roberta volt elemében, aki az első játékrészben ötször zörgette meg a hálót. A félidő végén, majd a szünet után elhúztak a mohácsiak, akik a végjátékban csak arra ügyeltek, hogy ne engedjék közel a házigazdákat. Karsai Robertát a lefújás előtt 8 perccel kiállították, mivel összegyűjtötte harmadik kétperces kiállítását.

A gárdonyiaknál nagyon hiányzott a kettős igazolással szereplő kapus, Vártok Ramóna, aki a Dunaújvárossal a debreceni Magyar Kupa négyesdöntőjében szerepelt. A szombati meccsen Czuczu Frida sajkacsonttörést szenvedett, ezért műteni kell a jobb kezét. A tópartiak továbbra is őrzik 8. helyüket, két hét múlva Nagyatádon folytatják.