Leblokkolt Mohácson a felnőtt csapatunk, ifistáink bravúros győzelmet arattak – 13. forduló eredményei

Pontok nélkül maradt felnőtt csapatunk a női kézilabda NBI/B 13. fordulójában.

Mohácsi TE 1888–Gárdony-Pázmánd NKK 24-18 (15-9)
Mohács, nézők nélkül. V.: Őri, Pozdena.

Mohácsi TE 1888: Radochay – Jakab 1, Takács E. 2, Kaló 5, Rittlinger 5, Takács K., Hahner. Csere: Fürdős – Fehér 4/2, Kanyó 2/1, Policsek 2, Spán, Grünfelder-Tóth 1, Bozsovics 1, Dömse 1.
Vezetőedző: Markoc Gabriella.

Gárdony-Pázmánd NKK: Binó – Vörös 2, Czuczu 1, Becséri 2, Nagy A. 2, Hamuth 3, Hrabovszky. Csere: Németh Zs., Magyar N. (kapusok), Szűcs N. 5, Pervein 1/1, Pados, Győrffy 2, Ágoston, Rezneki.
Vezetőedző: Virincsik Anasztázia.

Kiállítások: 4 ill. 4 perc.
Hétméteresek: 3/3 ill. 2/1.

Hiába lépett pályára ugyanabban az összetételben felnőtt gárdánk, mint egy héttel korábban a Szekszárd ellen aratott tetszetős diadal alkalmával, már a második percben emberhátrányba kerültünk, s az emberfórt ki is használták a hazaiak, 10. perc 8-3. Próbáltunk futni az eredmény után, azonban ezen a napon sem energia, sem akarat nem volt a csapatban, de leginkább abban rejlett sikertelenségünk, hogy nem álltunk készen a csatára, s a hazaiak vezérét, Kalót sem tudtuk kivenni a játékból. Félidő eredménye: 15-9. A második félidőben a Mohács ugyan nyolc percen át nem talált be, de ugyanezen szakaszban sem tudtunk közelebb férkőzni, 10 percen át nem voltunk eredményesek. A jobb szélen, jobb kezes dobásokkal operáló Szűcs Noémi tartotta a lelket, de egyedül kevésnek bizonyult. Főként támadásban vétettünk rengeteg hibát, lövések nélkül pedig nem lehet gólokat termelni. Végeredmény: 24-18.

Virincsik Anasztázia: A taktikai elemeket nem láttuk vissza a pályán, nem úgy érkeztek meg a meccsre a lányok, mint kellett volna. Mi vagyunk az erősebb alkatúak, de ők kényszerítették ránk az akaratukat, nem pedig fordítva. Ha pedig a sportban nem a te akaratod érvényesül, nem nyerhetsz. Egy héttel korábban a csapat nyert, most azonban el kell gondolkodniuk a lányoknak a csapatban betöltött szerepükön. A Kozármisleny ellen szombaton fogcsikorgatva kell játszani az első másodperctől.

Utánpótlás eredményeink – tabella állás

NBII női felnőtt – Dél csoport
Érd U22 – Gárdony-Pázmánd NKK U22
26-26 (14-17)

Gólszerzők: PERVEIN 11, Baranyi 6, Ágoston 4, Szücs 2, Sárvári 1, Mandel 1, Juhász 1.

NBII-es csapatunk jelenleg a 4. helyen áll a tabellán 10 lejátszott mérkőzésből – 6 győzelem, 2 döntetlen, 2 vereség.

Női Ifjúsági II. osztály – Nyugat csoport
Mohácsi TE 1888 – Gárdony-Pázmánd NKK
21-23 (12-13)

Ifjúsági csapatunk jelenleg a 4. helyen áll a tabellán 12 lejátszott mérkőzésből – 8 győzelem, 1 döntetlen, 3 vereség.

Leány Serdülő III. osztály – I. csoport
Érd – Gárdony-Pázmánd NKK
24-19 (15-11)

Serdülő csapatunk jelenleg a 8. helyen áll a tabellán 12 lejátszott mérkőzésből – 4 győzelem, 1 döntetlen, 7 vereség.