Küzdöttek, de elfáradtak a végére a Gárdony-Pázmánd NKK

A női kézilabda NB I/B Nyugati csoportjának 13. fordulójában sokáig tapadt esélyesebb ellenfelére a Gárdony-Pázmánd NKK alakulata, de a hajrát jobban bírta a Kozármisleny.

A kiesés elkerüléséért küzdő Gárdony-Pázmánd bravúrgyőzelemre készült a dobogóra hajtó Kozármisleny ellen. Sokáig tartotta is magát Pinizsi Zoltán együttese, a szünet előtt vezetett is egy góllal, sőt a folytatásban is a hazaiaknál volt az előny, főként Czuczu Fridának és Lozsi Ernának köszönhetően. A hajrára azonban elfáradtak a gárdonyiak, Radochay kapus pedig megbabonázta a tóparti lányokat.

Gárdony-Pázmánd NK– Kozármisleny SE 24-29 (12-11)

Gárdony: Vártok – Hrabovszky, Kolics, Fundák, Czuczu 8, Karsai 2, Müller, Kukovecz, Nagy A. 3, Szamoránsky 1, Csáki 2, Lozsi 7, Nagy Zs. 1, Rideg, Szűcs. Vezetőedző: Pinizsi Zoltán.

Kozármisleny: Radochay 1 – Grénus 3, Szemmelrock 2, Halász 2, Gulya, Polics 5, Schäff er 6. Csere: Vig, Németh (kapusok), Palotás 4, Tóth T. 4, Ragoncsa 2, Linder, Takács, Leitner, Péter P. Vezetőedző: Kovács Tamás.

Az eredmény alakulása: 10. perc: 3-5, 17. p.: 7-9, 26. p.: 1011, 35. p.: 15-13, 44. p.: 19-17, 50. p.: 20-22, 57. p.: 24-25.

Hétméteresek: 4/2, ill. 9/8.

Kiállítások: 10, ill. 12 perc

A Gárdony-Pázmánd NKK nincs könnyű helyzetben, azzal, hogy pont nélkül maradt, kieső helyre csúszott az NB I/B tabelláján. Nyolc pontjával a 10. a Velencei-tavi egylet, s szombaton 16 órakor éppen a közvetlen rivális Dorog vendégeként harcol.