Gárdonyi siker a Duna partján

Előző héten elszenvedett Kozármislenyi vereség után (Gárdony-Pázmánd NKK – Kozármisleny SE 21-26) teljes koncentrációval és a megfelelő hozzáállással készült felnőtt csapatunk a Dunaújvárosi fiatal együttes elleni összecsapásra.

2021. március 6. szombat 15:00
DKKA U20 – Gárdony-Pázmánd NKK 20-31 (8-17)
Játékvezetők: Csuka, Kocsis

DKKA U20: Husti 5, Varjas 4, Ujházi 3, Sztanó 2, Pál 2, Agócs 2, Matucza 1, Papp 1.

Gárdony-Pázmánd NKK: Becséri 6, Hamuth 5, Győrffy 4, Vörös 3, Pados 3, Szücs 3, Nagy 2, Ágoston 2, Czuczu 2, Pervein 1.

A hazaiak szereztek vezetést, majd Becséri Kitti válaszolt a harmadik percben, s a 10. percig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Hamuth, Becséri és Pados rezgette a hálót, míg Binó blokkolt néhány újvárosi támadást ezzel ellépve a Dunaújváros csapatától. Vezetőedzőnk Virincsik Anasztázia bátran rotálta a csapatot. A 19. és a 29. perc között képtelen volt betalálni a DKKA U20, s ezt a gólcsendet 8-0-s sorozattal büntettünk. A hazaiaknál csupán Husti Hanna próbálta cipelni a terheket, de egyedül kevés volt, a szünetben már kilenc gólos előnyt kovácsoltunk (8-17).

Fordulás után valamivel kiegyenlítettebb lett a játék, a második félidő elején kapaszkodott a Kohász, azonban mindig volt egy-egy kiemelkedő egyéni momentum, amivel lehűtöttük a kedélyeket. A játékrész közepén tíz gólos hátrányból öt gólra zárkóztak a hazaiak (18-23), de aztán a csereként beállt Magyar Nikolett védései, valamint Czuczu és Becséri rutinja, és Győrffy lendülete ismét komoly különbséget tett a két együttes közé. Felnőtt csapatunk ezzel a 11 gólos diadallal a tabella hatodik helyére lépett fel.