Kalkulált fiaskót szenvedett el a Gárdony-Pázmánd NKK

Nem várt könnyű csata a Gárdony-Pázmánd NKK női kézilabdacsapatára az NB I/B tavaszi nyitányán. A 12. fordulóban az élvonalba igyekvő Moyra-Budaörs papírforma-diadalt aratott.

Gárdony-Pázmánd NKK–Moyra-Budaörs Handball 19-25 (9-10)

Gárdony, 125 néző, V.: Dáné, Gyimesi

Gárdony-Pázmánd NKK: Nagy É., Magyar, Németh Zs. (kapusok), Hatala 4, Vörös 3, Blazsek 3 (1), Lozsi 2, Czuczu 2, Hargitai 2 (2), Ágoston 2 (1), Vernes 1, Hrabovszky, Győrffy, Bocsi, Nagy A., Piazza. Edzők: Virincsik Anasztázia, Fekete Éva

Moyra-Budaörs Handball: Vártok, Vajk, Tóth B. (kapusok), Zsigmond 6, Landi 4 (1), Hornyák 4, Király 3, Simon 2, Szabadfi 2, Kiskartali 2 (1), Lendvai 1 (1), Kovács N. 1 (1), Nagy Zs., Medveczky, Horváth L., Kovács B. V.edző: Fülöp Péter

Az eredmény alakulása: 11. perc: 3-2, 21. p.: 6-6, 25. p.: 7-10, 34. p.: 11-11, 44. p.: 12-15, 48. p.: 12-18, 57. p.: 16-23

Kiállítások: 10, illetve 12 perc

Hétméteresek: 4/4, illetve 5/4

Piros lap: Nagy Zs. (31. p.)

Nem egy súlycsoport a két mérkőző fél, ezt már a Budaörs gárdonyi vendégszereplése előtt tudni lehetett. Más célokért küzdenek a Pest megyeiek, egyértelmű céljuk, hogy egy év kitérő után visszatérjenek a magyar élvonalba. A Gárdony-Pázmánd NKK Virincsik Anasztázia irányításával a középmezőnyben szeretne végezni, ehhez pedig hoznia kell tavasszal a közvetlen riválisok elleni meccseket, sőt, nem árt, ha bravúrdiadalokat is szállítanak. S nem feltartott kézzel fogadták a Budaörs együttesét sem. Olyannyira nem, hogy az első félidőben teljesen egyenrangú ellenfél volt a Gárdony.

A 11. percben még a tóparti lányok vezettek, majd fej-fej mellett viaskodtak a felek. Még fordulás után, a 34. percben is egál volt az állás (11-11), majd aztán érvényesítette erőfölényét a Budaörs. A korábbi válogatott klasszis, BL-győztes Hornyák Ágnes rutinjára alapozva, valamint az ex-fehérvári Zsigmond Vivien átlövéseire alapozva a vendégek egyre nagyobb előnyt kovácsoltak, s végül magabiztos papírforma-győzelmet arattak. A Gárdony továbbra is a tabella kilencedik helyén áll,.